نایلون گلخانه

نایلون گلخانه

نایلون های گلخانه ای:

نایلون گلخانه یا نایلون کشاورزی همانطور که از نامش پیداست، جهت مصارف کشاورزی و گلخانه ای کاربرد زیادی دارد. زمانیکه گلخانه ای احداث میشود، این محصول ، یکی از مهمترین و ضروری ترین اقلام مورد نیاز جهت ساخت گلخانه میباشد.

کاربرد و مزایای آن

 بعد از ساخت اسکلت فلزی گلخانه ها، برای اینکه دیوارهای جانبی و سقف گلخانه را پوشش دهند، از این جسن از نایلونها  استفاده میکنند که گروه تولید و تامین پک پلیمر بهترین و با کیفیت ترین نایلون گلخانه ای و کشاورزی را به مشتریانش ارائه میدهد. نایلون های گلخانه ای به دلیل شفافیت، امکان عبور نور خورشید برای رشد گیاهان، میوه، صیفی جات و تمام محصولات نباتی داخل گلخانه را فراهم مینماید.

خصوصیات این مدل از نایلون ها

یکی از مهمترین خصوصیاتی که نایلون گلخانه ای میباید داشته باشد، قدرت کشسانی بالا، عدم خشکی و انعطاف پذیری بالا میباشد تا از پاره و سوراخ شدن و تکه شدن نایلون جلوگیری به عمل آورد. به همین دلیل، گروه تولید و تامین پک پلیمر، به منظور ارائه بهترین کیفیت، فقط از مواد اولیه مرغوب استفاده میکند.

درجه بندی و کیفیت 

 در صورتیکه مشتری درخواست خرید نایلون ارزان داشته باشد، ما قادر هستیم با تکیه بر دانش تولید نایلون، مواد اولیه ارزانتر که عموما از نوع نایلون های بازیافتی میباشد برای کاهش قیمت و بنا بر درخواست مشتری مورد نظر، استفاده نماییم.

منظور از نایلون بازیافتی این است که حجم بسیار بالایی از نایلون های بدون چاپ و با خلوص بالا در پروسه بازیافت، مجددا تبدیل به مواد گرانولی میشوند و این مواد گرانولی، تشکیل دهنده مواد ارزانتر برای نایلون گلخانه ای درجه 2 میباشد.

نایلون گلخانه ای دو لایه و سه لایه

تولید همچین محصولی با دستگاه های تک لایه و چند لایه انجام میشود. در صورتیکه پلاستیک گلخانه ای با دستگاه 2 لایه یا 3 لایه تولید شود، قدرت و استحکام بالاتری خواهد داشت. و تولید نایلون با دستگاه های تک لایه، 2 لایه و 3 لایه در گروه پک پلیمر به سهولت صورت می پذیرد. در دستگاه های تولید نایلون سه لایه، سه سیلندر و ماردون مجزا اقدام به خوراک دهی میکنند. یعنی مواد اولیه یکسان وارد هر یک از ماردون ها میشود و تک تک ماردون ها مواد مذاب شده را به قالب دستگاه تولید نایلون می رسانند. در این قسمت یعنی غالب دستگاه، موادی که از هر ماردون تحویل داده میشوند در قسمت پایین غالب با یکدیگر ترکیب میشوند و لایه های ترکیب شده خواص استحکام بخشی بیشتری به نایلون میدهد. لمینه شدن هر لایه پلاستیک روی لایه دیگر، استحکام محصول نهایی را در بر دارد. فراموش نکنید، زمانیکه تعداد لایه ها بیشتر باشد الزاما به معنی ضخیم شدن نایلون نیست بلکه مقدار ضخامت نایلون، توسط اپراتور دستگاه تولید تعیین میشود.

پلاستیک گلخانه ای

قیمت انواع پلاستیک

پلاستیک گلخانه ای در انواع عرض و ضخامت قابل تولید هستند. لازم به توضیح است که ضخامت نایلون یا عرض این پلاستیک تاثیری در قیمت نایلون گلخانه ای ندارد. زیرا پلاستیک گلخانه را بر اساس وزن میفروشیم. همچنین در صورتیکه پلاستیک گلخانه ای با دستگاه تک لایه یا چندلایه تولید شود، تفاوت در کیفیت از نظر استحکام به وجود می آید. نباید فراموش کرد که تولید نایلون گلخانه با هر یک از دستگاه های تک لایه و چندلایه تولید پلاستیک تولید شود، در هر صورت کیفیت مواد اولیه یکسان است. فقط نوع دستگاه در استحکام محصول تولید شده تاثیر گذار است. اگر پلاستیک گلخانه ای و پلاستیک کشاورزی با دستگاه تولید چند لایه تولید شود، از استحکام بالاتری نسبت به نایلون تولید شده با دستگاه یک لایه دارد.

ضخامت این مدل از نایلون ها:

تولید پلاستیک های گلخانه ای با ضخامت مورد نظر مشتریان، صورت می پذیرد. گروه پک پلیمر توانایی تولید پلاستیک گلخانه ای از ضخامت 200 تا 350 میکرون را دارد. ضمن اینکه عرض نایلون نیز بنا بر سفارش مشتری از یک متر تا 12 متر توسط مجموعه پک پلیمر قابل انجام است.

پلاستیک کشاورزی یو وی دار

در صورتیکه مشتری بخواهد از نایلون یو وی دار جهت پوشش گلخانه یا مصارف کشاورزی خود استفاده نماید، مجموعه پک پلیمر توانایی تولید نایلون عریض یو وی دار با خاصیت ماندگاری بالاتر در برابر نور خورشید را دارد. نایلون یو وی دار نسبت به نایلون معمولی از استحکام بالاتر در برابر نور خورشید برخوردار است و مواد یو وی که در ترکیب مواد اولیه تولید پلاستیک گلخانه ای نقش مهمی دارد، یک آپشن مهم به حساب می آید.

مواد اولیه افزودنی به پلاستیک گلخانه ای:

این محصول به دلیل شفاف بودن، امکان عبور نور خورشید را ایجاد میکند. از آنجایی که صیفی جات، سبزیجات و میوه های گلخانه ای نیاز به نور خورشید دارند از این رو نایلون شفاف گلخانه ای این امکان را فراهم می سازد.

لازم به ذکر است پلاستیک گلخانه ای با رنگ بندی مختلف قابل تولید میباشد. افزایش رنگ زیاد و تیره سبب میشود نور خورشید به راحتی از آن عبور نکند. اما کشاورزان و صاحبان گلخانه ها بر اساس نیاز، سلیقه یا استراتژی خود از رنگ های متنوع با قابلیت عبور نور خورشید استفاده میکنند. همچنین در مناطقی که تابش نور خورشید بسیار زیاد است، مواد یو وی در نایلون گلخانه ای میتواند از ضررهای یو وی در نور خورشید جلوگیری نموده تا محصولات گلخانه مورد آسیب واقع نشوند، همینطور استحکام نایلون نیز بالاتر میرود.

بنابر این مواد اولیه افزودنی برای نایلون های گلخانه ای عبارتند از:

آنتی یو وی : به منظور جلوگیری از آسیب نور خورشید به گیاهان داخل گلخانه و همچنین استحکام بخشی جنس نایلون استفاده می شود که نایلون گلخانه ای، نایلون عریض آنتی یو وی نام دارد.

آنتی فاگ: به منظور جلوگیری از تعریق نایلون به واسطه سرد و گرم شدن گلخانه که با این مواد آنتی فاگ، نور مناسب به داخل گلخانه نفوذ میکند و رطوبت اضافه حذف می شود به این نایلون عریض و گلخانه ای آنتی فاگ می گویند.

آنتی استاتیک: به منظور جلوگیری از نشتسن گرد و غبار بر روی نایلون و همچنین گیاهان داخل گلخانه، تا حد زیادی تاثیر گذار است و به آن ضد الکتریسیته ساکن نیز گفته می شود.

آنتی آی آر: به منظور جلوگیری از عوارض اشعه مادون قرمز برای گیاهان و همچنین برای پلاستیک گلخانه کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.