سوالات عمومی

نحوه خرید، پاسخگویی، حداقل سفارش، محاسبه قیمت و ...

1- نحوه خرید جنس، کمتر از 200 کیلو ( خرده ) چگونه است؟

با توجه به اینکه تمام کالاهای پک پلیمر به صورت کیلویی فروخته می شود، شما می توانید برای خرید هر محصولی با شماره 09125949458 تماس حاصل فرمایید. ارسال کالاهایی نظیر کیسه فریزر، کیسه زباله، پلاستیک دسته دار، شیرینگ، استرچ و ... در ابعاد و ضخامت های پر کاربرد حداقل می باید 100 کیلوگرم باشد.

2- نحوه خرید و سفارش جنس در اوازان بالا به چه صورتی انجام می شود؟

جهت سفارش محصولات مختلف از 200 کیلو تا 100 تن و سایر اوزان مورد نیازتان می توانید با شماره های 09125949458 ارتباط گرفته تا با انجام مذاکره و ارائه مشخصات محصول و میزان سفارش، نسبت به دریافت مشاوره رایگان و شرایط فروش کالا، آگاه شوید تا تصمیم مناسب را جهت خریدتان اتخاذ نمایید.

3- حداقل سفارش چاپ نایلون، نایلکس، پاکت، سلفون چه مقدار است؟

حداقل سفارش 1000 عدد می باشد و هزینه کیسه، نایلون، پاکت و ... به صورت جداگانه محاسبه شده و هزینه چاپ نیز در ازای هر تعداد رنگ به صورت مجزا حساب می شود و در نهایت مجموع هزینه اعلام می گردد. در صورتیکه سفارش شما کمتر از 1000 عدد باشد، هزینه چاپ 1000 عدد به دلایل فنی از شما اخذ می شود.

4- زمان پاسخگویی به مشتریان مجموعه پک پلیمر چه ساعاتی از روز می باشد؟

ساعت پاسخگویی از 9 صبح تا 9 شب می باشد و ارسال پیام، سوال، تصویر، فایل، ویدیو و ... از طریق پیام رسان ها و ایمیل پک پلیمر به صورت شبانه روزی می باشد.

5- محاسبه قیمت کالاهای مختلف به چه روشی قابل انجام است؟

به منظور تخمین قیمت کالا می باید با جمع نمودن قیمت مواد اولیه، هزینه تولید، هزینه چاپ، هزینه دوخت و هزینه باربری به قیمت تمام شده محصول مورد نظرتان دست یابید.

6- محصولات پک پلیمر با چه کیفیت هایی قابل تولید است؟

گروه تولیدی پک پلیمر بر اساس تجهیزات پیشرفته و مواد اولیه مرغوب، علاوه بر تولید جنس درجه 1، می تواند سایر کیفیت های مورد نیاز مشتریان خود را با دریافت نمونه مورد نظر از مشتری و بررسی کیفیت آن تولید نماید.

7- زمان لازم جهت تولید و تحویل سفارش، چند روز می باشد؟

تحویل ابعاد و ضخامت هایی که موجود باشند در طی یک روز انجام می شود و برای سفارش هایی که می باید تولید شوند، زمان مورد نیاز متناسب با شرایط و نوع سفارش از یک هفته تا 20 روز کاری می باشد. برای مثال یک سفارش 500 کیلویی در زمان 3 الی 5 روز و سفارش 25 تن در زمان 20 روز کاری قابل تحویل است.

8- شرایط مذاکره تلفنی و حضوری با مدیریت مجموعه چیست؟

شماره مستقیم مدیریت مجموعه پک پلیمر جهت تماس های ضروری ...

9- آیا قیمت خرید خرده با خرید عمده متفاوت است؟

طبیعتا قیمت خرید جزئی بالاتر از خرید یا سفارش در اوزان بالا می باشد.

10- آیا تحویل کالا درب کارخانه است یا امکان ارسال به مقصد مشتری نیز وجود دارد؟

تحویل کالا بر اساس نیاز مشتری در محل کارخانه یا سایر مقاصد داخل کشور صورت می پذیرد. در صورتیکه مشتری بخواهد امور صادراتی و تحویل بار در مقصدش نیز انجام شود، در صورت توافق طرفین نسبت به تعهدات، شرایط و هزینه های مربوطه قابل انجام است.

11- ظرفیت تولید محصولات مختلف پک پلیمر چند تن در روز است؟

با توجه به اینکه تولید سفارش های شامل چاپ و دوخت، نیازمند زمان متفاوتی در مقایسه با تولید فیلم است ازینرو باید گفت ظرفیت تولید فیلم های مختلف در مجموعه پک پلیمر بر مبنای نوع فیلم و تعداد دستگاه اکسترودر و کست، روزانه 20 تن می باشد.

12- آیا امکان تولید کالا با شرایط اختصاصی از نظر ابعاد، ضخامت، چاپ و ... وجود دارد؟

انواع سفارش های مرتبط با فعالیت های این مجموعه، در ابعاد و ضخامت های متنوع در چارچوب استاندارد های دستگاه های پیشرفته پک پلیمر قابل اجرا بوده و چاپ های مختلف و خاص نیز با دستگاه های چاپ فلکسو و هلیو گراور صورت می پذیرد.

سوالات فنی

فیلم پلی اتیلن ( نایلون و نایلکس )، فیلم استرچ صنعتی Stretch Pallet Film، فیلم استرچ غذایی PVC Stretch Food Wrap Film، فیلم شیرینگ، طراحی، چاپ و بسته بندی، دستگاه دوخت نایلون، نایلکس و سلفون، دستگاه تولید فیلم پلی اتیلن ( استرچ، شیرینگ نایلونی، نایلون، نایلکس )، 

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

فیلم پلی اتیلن ( نایلون و نایلکس )

1- فیلم پلی اتیلن چیست و شامل چه محصولاتی می شود؟

فیلم پلی اتیلن به محصولات پلاستیکی منعطفی که با مواد اولیه پلی اتیلن در گریدهای مختلف و به شکل رول تولید می شوند اطلاق شده و با توجه به ترکیب مواد اولیه پلی اتیلنی و استفاده از تنوع مختلف مواد، می توان انواع محصولات خاص نظیر نایلون، نایلکس، استرچ، نایلون شیرینگ و ... را تولید نمود که همه این محصولات پس از تولید و رول شدن، فیلم پلی اتیلن نایلون، فیلم پلی اتیلن شیرینگ و ... نام گذاری می شوند.

2- مواد اولیه تولید فیلم پلی اتیلن چیست؟

مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید فیلم های پلی اتیلنی مختلف بر مبنای محصول نهایی، متفاوت بوده و برای هر یک از فیلم ها با ترکیب نمودن گریدهای خاصی از مواد پلی اتیلن، اقدام به تولید می نمایند. مواد اولیه پلی اتیلنی PE Row Materials شامل پلی اتیلن سبکLDPE  ، پلی اتیلن سنگین HDPE ، پلی اتیلن سبک خطی LLDPE و ... می باشد.

3- فیلم پلی اتیلن 3 لایه و 5 لایه چیست؟

منظور از فیلم پلی اتیلن ۳ لایه و ۵ لایه این نیست که ۳ یا ۵ لایه از فیلم بر روی هم قرار گرفته باشند بلکه فیلم های پلی اتیلنی چندلایه به دلیل تولید شدن با دستگاه های پیشرفته که دارای سه سیلندر ماردون و فناوری نوین در بخش غالب دستگاه هستند، تولید میشوند که این دستگاه ها می توانند فیلم هایی با استحکام بالا، تنیدگی و تراکم بافت بیشتر، مقاوم در برابر آسیب های محیطی و ... را تولید نمایند، بنابر این فیلم های پلی اتیلنی ۳ لایه و ۵ لایه بدین شکل تولید می شوند.

4- مصارف و کاربردهای فیلم پلی اتیلن شفاف چیست؟

فیلم پلی اتیلن شفاف به منظور بسته بندی محصولات و لمینیت شدن با سایر فیلم های پلیمری مناسب بوده و کاربردهای فراوانی درتولید لفاف ها و پک های مواد غذایی، بسته بندی مواد بهداشتی و دارویی، تولید پلاستیک دسته دار و کیسه های بدون دسته، تولید پلاستیک زیپ دار و چسب دار و ... دارد. ازینرو با اعمال نمودن عملیات ثانویه نظیر چاپ، دوخت و برش فیلم پلی اتیلن و تبدیل شدن به یک محصول پلاستیکی جدید، در صنایع غذایی، بهداشتی، کشاورزی، فروشگاهی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

5- اصلی ترین مصارف فیلم پلی اتیلن شیری در چه مواردی است؟

فیلم پلی اتیلن شیری که در اصطلاح همان نایلون سفید بوده و به صورت ۳ لایه تولید می شود، با هدف بسته بندی لبنیات و مایعات کیسه ای نظیر انواع شیر کیسه ای، دوغ، شیر کاکائو و ... که با بسته بندی و پک نایلونی به بازار عرضه می گردند و همچنین برای تولید پلاستیک دسته دار، لفاف دستمال کاغذی و پوشک بچه، لفاف نوار بهداشتی و ... مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد.

6- تفاوت فیلم پلی اتیلن شفاف و رنگی چیست؟

تفاوت اصلی میان فیلم پلی اتیلن شفاف، شیری و رنگی این است که در تولید پلی اتیلن غیر شفاف ( رنگی ) از مستربچ رنگی استفاده می نمایند که معمولا با افزودن ۱ الی ۵ درصد مستربچ به مواد اولیه پلی اتیلنی، فیلم پلی اتیلن رنگی تولید می شود. علاوه بر آن فیلم پلی اتیلن شیری ( سفید ) که یکی از انواع رنگی به حساب می آید، بیشترین کاربرد را جهت چاپ بر روی آن و تبدیل شدن به لفاف های بسته بندی خواهد داشت.

7- خواص و مزایای فیلم پلی اتیلن شامل چه مواردی می شود؟

از مزایا و ویژگی های فیلم پلی اتیلن این است که دارای نرمی و انعطاف بالا، کشش پذیری مطلوب، وزن کم، پوشش محافظتی قوی، قیمت مقرون به صرفه، بهداشتی، قابلیت بازیافت، قابلیت ترکیب با کامپاندها و خواص دهنده ها و ...  می باشد.

8- فیلم پلی اتیلن 3 لایه در چه ابعاد و ضخامت هایی تولید می شود؟

ابعاد فیلم پلی اتیلن ۳ لایه بر اساس عرض دستگاه اکسترودر و وایندر آن محاسبه می‌شود، ازینرو کارخانه هایی که دارای دستگاه های مختلف با عرض های متنوع هستند، می توانند فیلم پلی اتیلن را از عرض ۱۰ سانتی متر تا ۲۰ متر و همچنین با ضخامت ۳۰میکرون تا ۵۰۰ میکرون نیز تولید نمایند که مجموعه پک پلیمر با استناد به تجهیز دستگاه های پیشرفته و مدرن، توان تولید فیلم پلی اتیلن تک لایه، ۳ لایه و ۵ لایه در ابعاد و ضخامت های فوق الذکر را دارد.

9- تفاوت های نایلون و نایلکس چیست؟

تفاوت های میان نایلون و نایلکس شامل موارد ذیل می گردد که عبارتند از :

 • نایلون دارای نرمی و انعطاف بیشتر، قابل تولید با شفافیت بالاتر، کشسانی بیشتر، قابلیت تولید با ضخامت و عرض بالاتر، قابلیت لمینیت شدن، دامنه مصارف گسترده تر و ... می باشد.
 • نایلکس دارای خشکی بیشتر، کشش پذیری کمتر، شکل مات تر، قابل تولید در ضخامت نازک و عرض کم، دامنه مصرف محدودتر و ... می باشد.
10- نایلون دسته دار شامل چه مدل هایی می شود؟

انواع نایلون های دسته دار چاپی، بدون چاپ ( خام )، طرح دار، تبلیغاتی و ... با مدل دسته های مختلفی قابل تولید هستند که این موارد عبارتند از : نایلون دسته بندی، نایلون دسته تقویت، نایلون دسته موزی، نایلون دسته رکابی.

11- نایلون عریض چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نایلون عریض یا همان فیلم پلی اتیلن عریض را با دستگاه هایی که دارای برج ها و طبقات مرتفع و غلطک های عریض تر هستند، ازعرض ۱ متر تا بیش از ۲۰ متر تولید نموده و برای مصارفی نظیر پوشش سقف و دیوار های گلخانه، مصارف کشاورزی، نمای ساختمان های در حال ساخت، فونداسیون، عایق، پوشش و بسته بندی تجهیزات و قطعات بسیار بزرگ و ... مورد استفاده قرار می گیرد.

12- هر یک کیلو نایلون، چند متر مربع محاسبه می شود؟

نحوه محاسبه متراژ نایلون نسبت به واحد کیلو گرم، به موارد متعددی وابسته است، این موارد عبارتند از ضخامت نایلون، عرض نایلون، درجه کیفیت نایلون. ازینرو در صورتیکه قصد محاسبه هر متر مربع فیلم های پلی اتیلنی به کیلوگرم را دارید می باید به موارد فوق الذکر توجه نمایید و همچنین می توانید از طریق ارتباط با کارشناسان مجموعه پک پلیمر، پاسخ سوال خود را دریافت نمایید.

13- افزودنی های مختلف، چه خواصی در فیلم پلی اتیلن ایجاد می نمایند؟

یکی از قابلیت ها و مزایای فیلم پلی اتیلن این است که می توان مواد افزودنی خواص دهنده را به مواد اولیه آن اضافه نمود که محصول تولید شده با قابلیت های بیشتری همراه است. برخی از افزودنی ها عبارتند از:          

 • آنتی یووی Anti-UV
 • آنتی داست Anti-DUST
 • آنتی استاتیک Anti-Astatic
 • آنتی باکتریال Anti-Bacterial
 • جلوگیری از خوردگی فلزات ( وی سی آی ) VCI
 • روان کننده
 • شفاف کننده
 • سایر افزودنی ها
14- فیلم پلی اتیلن نایلون رولی در چه وزن هایی تولید می شود؟

فیلم های پلی اتیلنی با اهداف چاپ و لمینیشن در رول هایی با اوزان 150 تا 250 کیلو گرم، فیلم های نایلونی عریض با وزن 40 تا 45 کیلو گرم، فیلم های کم عرض و بدون نیاز به چاپ در وزن های 20 تا 40 کیلو گرم تولید می شوند.  

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

فیلم استرچ صنعتی Stretch Pallet Film

1- استرچ صنعتی چیست و با چه مواد اولیه ای تولید می شود؟

فیلم استرچ صنعتی یک نوع محصول پلی اتیلنی می باشد که با ترکیب مواد اولیه پلی اتیلن سبک خطی LLDPE و چسب مخصوص استرچ صنعتی تولید شده و به صورت رول در ابعاد و ضخامت های مختلف قابل ارائه می باشد که دارای کشسانی بالا و چسبندگی مطلوب برای بسته بندی اقلام است.

2- فیلم استرچ صنعتی با چه نام هایی در میان عامه مردم شناخته شده است؟

فیلم استرچ صنعتی با نام های متعددی نظیر سلفون بسته بندی، سلفون مبلی، سلفون پالت بند، استرچ پالت، استرچ دستی، استرچ پلی اتیلن و ... در میان مصرف کنندگان به کار می رود.

3- کاربردهای فیلم استرچ صنعتی چیست؟

کاربردهای فیلم استرچ صنعتی شامل بسته بندی پالت حاوی کالا، بسته بندی جعبه و کارتن، بسته بندی علوفه کشاورزی، بسته بندی مبلمان و مصنوعات چوبی، بسته بندی قطعات و تجهیزات صنعتی و ساختمانی و ... می باشد.

4- فیلم استرچ صنعتی در چه ابعاد و ضخامت هایی تولید می شود؟

بیشترین مصرف استرچ صنعتی با ضخامت ۱۷ الی ۳۰ میکرون بوده و قابلیت تولید از ۱۴ تا ۵۰ میکرون نیز در مجموعه پک پلیمر وجود دارد. استرچ صنعتی در ابعاد متنوع شامل عرض ۱۰ سانت ، ۵۰ سانت تا ۲ متر تولید می شود و بیشترین کاربرد آن با عرض 50 سانتی متر است.

5- محاسبه قیمت فیلم استرچ صنعتی چگونه می باشد؟

برای محاسبه قیمت خرید فیلم استرچ صنعتی می باید مجموعه موارد ذیل را با هم جمع نمایید تا مبلغ نهایی حاصل شود، این موارد عبارتند از : قیمت مواد پلی اتیلن سبک خطی، قیمت چسب استرچ ( PIB )، میزان ترکیب چسب با مواد، هزینه تولید و بسته بندی، هزینه باربری.

6- آیا وزن بوبین در محاسبه وزن و قیمت فیلم استرچ در نظر گرفته می شود؟

اصولا در زمان فروش فیلم استرچ صنعتی، قیمتی که به مشتری ارائه می شود با احتساب هزینه بوبین است و از بوبین هایی که دارای وزن های استاندارد و مناسب هر رول ( سبک و سنگین ) باشد، استفاده می گردد. لازم به ذکر است که وزن استرچ خالص و وزن بوبین به صورت مجزا در فاکتور خرید مشتری ذکر خواهد شد.

7- آیا فیلم استرچ تولید شده در ایران، قابل رقابت با استرچ های خارجی می باشد؟

فیلم های استرچ تولید شده در ایران با دستگاه های پیشرفته و جدید بوده و از نظر کیفیت محصول نهایی، قابل رقابت با محصولات خارجی است.

8- رول های استرچ صنعتی در چه وزن هایی تولید می شود؟

با توجه به شیوه بسته بندی ( دستی یا ماشینی ) و ذائقه بازارهای هدف می توان استرچ صنعتی را در اوزان متنوع تولید نمود که وزنهای پر مصرف عبارتند از : رول ۵۰۰ گرم، رول ۲ کیلویی، رول ۵ کیلویی، رول ۱۰ کیلویی، رول 5/16 کیلویی ( مصرف کشورهای اروپای شرقی )، رول ۳۰ کیلویی ، رول ۵۰ کیلویی.

9- محاسبه وزن بوبین ( تیوب، لوله ) متناسب با وزن رول های استرچ به چه صورت است؟

اصولا برای استرچ های ۲ تا ۵ کیلویی از بوبین های ۵۰۰ گرمی، برای استرچ های بیش از ۱۰ کیلو از بوبین های ۱ کیلو تا 300/1گرمی استفاده می شود.

10- آیا امکان تولید فیلم استرچ با وزن بوبین غیر معمول و متناسب با نیاز مشتری وجود دارد؟

در صورتیکه مشتری تمایل به استفاده از بوبین های سبک تر یا وزن های دیگر داشته باشد، مجموعه پک پلیمر می تواند بر مبنای استانداردهای شفت دستگاه تولید فیلم استرچ و سایر روش ها، این نیاز مشتریان را مرتفع نماید.

11- حداقل سفارش جهت تولید فیلم استرچ رنگی، چند کیلو گرم ( تن ) بوده و دلیل آن چیست؟

حداقل سفارش فیلم استرچ رنگی ۳ تن می باشد و دلیل عدم تولید کمتر، این است که جنس رنگی داخل ماردون دستگاه باقی خواهد ماند و برای تولید سفارش بعدی با رنگ های دیگر یا به صورت شفاف می باید مواد رنگی قبلی را از داخل ماردون دستگاه تخلیه نمود تا وارد رنگ سفارش بعدی نشده و موجب دو رنگ شدن تولید بعدی نگردد، ازینرو تولید استرچ رنگی دارای چنین ضایعاتی خواهد بود، بنابر این تولید با پذیرش  سفارش کمتر سبب حذف توجیه اقتصادی برای تولیدکننده می باشد.

12- فیلم استرچ بسته بندی علوفه ( سیلاژ ) چیست؟

فیلم استرچ بسته بندی علوفه که در واقع وظیفه سیلوهای سنتی را در نگهداری علوفه بر عهده می گیرد، همان استرچ صنعتی است و به منظورکاربرد کشاورزی، به دلیل قرار گرفتن علوفه های بسته بندی شده در معرض نور خورشید و فضای باز، با مواد آنتی یو وی Anti-UV وسایر خواص دهنده های مورد نیاز مشتری تولید می شود تا از وارد آمدن آسیب به علوفه ها جلوگیری گردد.

13- استرچ دستی و استرچ ماشینی چه تفاوت هایی دارند؟

استرچ دستی در رول های سبک تر با ضخامت کمتر تولید می شود تا به سهولت برای بسته بندی کالا توسط نیروی انسانی به کارگرفته شود اما استرچ ماشینی را در رول های سنگین تر با ضخامت بیشتر تولید می نمایند.

14- مواد افزودنی سبب ایجاد چه خواصی در فیلم استرچ می شود؟

افزودن مواد خواص دهنده و کامپاندهای مختلف سبب افزایش خاصیت و مزایای فیلم استرچ می شود. برای مثال با افزودن VCI به مواد اولیه تولید فیلم استرچ صنعتی می‌توان برای بسته بندی و پوشش فلزات از استرچ غنی شده با مواد VCI استفاده نمود تا مانع ازخوردگی و زنگ زدن فلزات شود.

15- آیا امکان بسته بندی رول های استرچ صنعتی وجود دارد؟

در مجموعه پک پلیمر، فیلم های استرچ تولید شده بر روی پالت چیدمان شده و روی هر طبقه از رول های چیده شده، ام دی اف محافظ گذاشته می شود تا مانع آسیب دیدن رول های زیرین و بالایی شود، که در نهایت با فیلم استرچ، اقدام به بسته بندی پالت ها طبق استاندارد مشخصی خواهد شد. در صورتیکه نیاز مشتری، مبنی بر استفاده از کارتن یا سایر لفاف ها جهت بسته بندی اولیه فیلم های استرچ باشد نیز قابل انجام است و محدودیتی وجود ندارد.

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

فیلم استرچ غذایی PVC Stretch Food Wrap Film

1- فیلم استرچ غذایی چیست و با چه مواد اولیه ای تولید می شود؟

استرچ غذایی نوعی پوشش پلاستیکی بسیار نازک است که دارای کشسانی و چسبندگی نیز می باشد و به دلیل فود گرید بودن آن برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اولیه فیلم استرچ غذایی شامل مواد PVC ، رزین و چسب گیاهی میباشد.

2- نام های دیگر استرچ غذایی که در میان مردم شناخته شده است چیست؟

اسامی دیگر استرچ غذایی نظیر سلفون محافظ غذا، استرچ پی وی سی، سلفون غذایی ، سلفون فود گرید می باشد.

3- استرچ غذایی با چه ضخامت، عرض و متراژی تولید می شود؟

تولید استرچ غذایی ( PVC ) در مجموعه پک پلیمر با ضخامت ۸، ۹، ۱۰ میکرون بوده و در عرض های متداول ۳۹، ۴۰، ۴۴، ۴۵ سانتی متر و با متراژ ۲۰۰ متر تا ۱۰۰۰ متر ارائه می گردد البته بر اساس سفارشی سازی، امکان تولید استرچ غذایی با ضخامت، عرض، متراژ و وزن مورد نظر مشتری نیز وجود دارد.

4- فیلم استرچ غذایی چه کاربردهایی دارد؟

مهم‌ ترین و متداول ترین کاربردهای فیلم استرچ غذایی شامل بسته بندی و روکش مرغ، ماهی،گوشت، سبزیجات، سالاد، غذای پخته شده، غذای نیمه پخته و ... می باشد.

5- فیلم استرچ غذایی ( PVC ) در چه وزن هایی تولید می شود؟

تولید استرچ غذایی از وزن ۳۵۰ گرم تا ۶ کیلو و ۵۵۰ گرم در کارخانه پک پلیمر صورت می پذیرد و قابلیت سفارشی سازی نیز وجود دارد.

6- چه مواد افزودنی می توان در تولید استرچ پی وی سی به کار برد؟

افزودنی های پرکاربرد در تولید فیلم استرچ غذایی شامل مواد آنتی فاگ Anti-Fog  ضد بخار، ضد تعریق و مه و آنتی باکتریال Anti -Bacterial  ضد باکتری و ... می باشد.

7- تفاوت استرچ صنعتی و غذایی چیست؟

تفاوت فیلم استرچ صنعتی و فیلم استرچ غذایی در مواد اولیه این دو محصول است ازینرو، مواد استرچ صنعتی شامل پلی اتیلن سبک خطی و چسب PIB بوده و مواد استرچ غذایی در برگیرنده مواد پی وی سی فود گرید و چسب گیاهی می باشد.

8- بسته بندی رول های استرچ غذایی چگونه انجام می شود؟

بسته بندی رول های استرچ غذایی بدین صورت است که ابتدا داخل کارتن های محکم و با کیفیت چیدمان شده و سپس کارتن ها برروی پالت قرار می گیرند تا با فیلم استرچ صنعتی، پالت پیچ شوند.

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

فیلم شیرینگ

1- فیلم شیرینگ چیست؟

فیلم شیرینگ نوعی پلاستیک بسته بندی است که از طریق حرارت ( دستی یا ماشینی ) به دور کالای مورد نظر پک می شود.

2- انواع فیلم شیرینگ شامل چه جنس هایی بوده و با چه موادی تولید می شوند؟

انواع جنس فیلم شیرینگ عبارتند از شیرینگ پلی اتیلنی ( نایلونی )، شیرینگ  PVC و شیرینگ  POF . شیرینگ نایلونی با مواد پلی اتیلنی و شیرینگ PVC ( پلی وینیل کلراید ) و POF  ( پلی الفین ) با مواد پلی پروپیلنی تولید می شوند.

3- کاربردهای فیلم شیرینگ پلی اتیلنی چیست؟

کاربردهای فیلم شیرینگ پلی اتیلن عبارتند از بسته بندی و پک نمودن انواع کالا به صورت تکی و چندتایی، شیرینگ پالت و ... برای مثال می توان به شیرینگ بسته بندی بطری های آب معدنی در کنار هم و همچنین بسته بندی پالت، بسته بندی لوازم خانگی پس از تولید در کارخانه و قطعات بزرگ با نایلون شیرینگ عریض اشاره نمود.

4- کاربردهای فیلم شیرینگ سلفونی چیست؟

شیرینگ سلفونی که عمدتا به صورت چاپی می باشد، به منظور پوشش انواع بطری، شیشه و ظروف مواد غذایی  و در برخی موارد برای بسته بندی ابزار، قطعات و لوازم مختلف به کار می رود. برای مثال می توان به پوشش چاپی دور ظرف شامپو و بطری آب میوه و ... اشاره کرد.

5- نایلون شیرینگ با چه ضخامت و عرض هایی، بیشترین میزان مصرف را دارد؟

بیشترین مصارف نایلون شیرینگ با عرض 35 تا 150 سانتی متر و ضخامت 50 تا 90 میکرون می باشد.

6- تفاوت فیلم شیرینگ شفاف و شیرینگ رنگی در چیست؟

تولید فیلم شیرینگ رنگی با افزودن مستربچ رنگی به مواد اولیه یا روش چاپ تمپلات، تولید می شود و در تولید فیلم شیرینگ شفاف، نیازی به افزودن مستربچ رنگی و ... نیست.

7- نایلون شیرینگ در چه وزن هایی تولید می شود و بیشترین مصرف رول شیرینگ با چه وزن هایی است؟

عمدتا نایلون شیرینگ بر اساس عرض آن در رول هایی با وزن 20 تا 40 کیلو گرم تولید می شود و رول نایلون شیرینگ عریض با وزن ۳۰ تا ۵۰ کیلو گرم می باشد.

8- برای بسته بندی محصول واحد ( تکی ) و بسته بندی چند کالا در کنار هم از کدام جنس فیلم شیرینگ استفاده می شود؟

جهت بسته بندی چند کالا در کنار هم نظیر بطری های نوشیدنی، قوطی های کنسرو و ... از فیلم شیرینگ پلی اتیلنی ( شیرینگ نایلونی ) و برای بسته بندی یک محصول به تنهایی یا حداکثر ۲ محصول هم شکل در کنار هم، همچنین برای روکش ظروف و بطری از فیلم شیرینگ سلفونی ( PVC و POF ) استفاده می شود.

9- تفاوت فیلم شیرینگ با فیلم استرچ شامل چه مواردی می شود؟

تفاوت میان فیلم شیرینگ پلی اتیلن و فیلم استرچ به شرح ذیل می باشد :

 • فیلم شیرینک : کشسانی کمتر از استرچ، ضخامت بیشتر از استرچ، بسته بندی با حرارت، قابل تولید در عرض بیشتر، شفافیت کمتر، تولید با مواد پلی اتیلن سبک LDPE
 • فیلم استرچ : کشسانی زیاد، ضخامت کم، چسبندگی، شفافیت بالا، تولید با مواد پلی اتیلن سبک خطی LLDPE
10- فیلم شیرینگ در چه مدل هایی تولید می شود؟

تولید فیلم شیرینک بر اساس نیاز مشتری در مدل های مختلفی قابل تولید است که شامل موارد ذیل می باشند : فیلم شیرینگ روده ای ( لوله ای یا تیوب )، فیلم شیرینگ بغل باز، فیلم شیرینگ تک لا ( رول ورق )، شیرینگ ۴ لا ( کاست دار )، شیرینگ برش خورده، شیرینگ پاکتی ( دوخت شده ) و ...

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

طراحی، چاپ و بسته بندی

1- آیا امکان طراحی جهت چاپ پلاستیک در مجموعه پک پلیمر وجود دارد؟

بله، حضور تیم مجرب و تحصیلکرده جهت طراحی های تخصصی صنعت چاپ و بسته بندی در این مجموعه می تواند بدون خطا در این زمینه، ایده مورد نظر شما را طراحی نماید.

2- چاپ فیلم های پلی اتیلنی ( نایلون، شیرینگ، نایلکس ) با چه دستگاهی انجام می شود؟

به منظور چاپ بر روی فیلم های پلی اتیلنی نظیر سطوح نایلونی، نایلکسی، شیرینگ پلی اتیلن و ... از دستگاه های چاپ فلکسو استفاده می شود که ماشین های چاپ فلکسو در دو نوع شامل فلکسو استک و فلکسو سیلندر مرکز برای این مهم، به کار گرفته می شوند. هر یک از این دستگاه های چاپ دارای ویژگی ها، مزایا و خصوصیات قابل توجهی جهت اجرای چاپ با کیفیت بر روی فیلم های پلی اتیلنی بوده و قابلیت چاپ تصویر، لوگو، علامت تجاری، متن و نوشته تا 8 رنگ دارند.

3- چاپ فیلم های پلی پروپیلن (سلفونی، لمینیشن و ... ) با چه دستگاهی انجام می شود؟

چاپ بر روی سطوح سلفونی با دستگاه فلکسو سیلندر مرکز پیشرفته و کلیشه های دیجیتال نیز انجام می شود و کیفیت بسیار مطلوبی دارد، همچنین به دلایل فنی و تخصصی جهت چاپ فیلم های لمینیتی و فیلم های سلفونی بهینه است که از دستگاه چاپ هلیو گراور برای چاپ در تناژ بالا استفاده شود.

4- حداقل سفارش جهت چاپ فیلم های پلی اتیلنی چه مقدار است؟

در صورت چاپ با روش سیلک اسکرین می توان 1000 عدد کیسه، پاکت، ورق، پارچه، کرافت و ... را چاپ نمود و این دستگاه بر خلاف دستگاه های فلکسو و هلیو، قابلیت چاپ بر روی رول را ندارد. در چاپ سیلک امکان اجرای طرح های تصویری و تعداد رنگ های زیاد وجود نداشته و به منظور چاپ لوگو، علامت تجاری، نوشته هایی که ریز نباشند و مشخصات تماس بر روی جنس مورد نظر به کار می رود.

5- آیا سفارش بسته بندی محصولات در مجموعه پک پلیمر پذیرفته می شود؟

بله، مجموعه بزرگ پک پلیمر مجهز به خطوط مکانیزه تولید، چاپ، دوخت، برش و بسته بندی بوده و توانایی اجرای عملیات بسته بندی بر اساس نیاز مشتریان خود را دارد.

6- هزینه چاپ 1000 عدد چه مبلغی می شود؟

  چاپ 1000 عدد از هر جنسی با استفاده از سیستم سیلک اسکرین مقدور می باشد که برای هر رنگ از طرح، تا 1000 عدد مبلغ 550 هزار تومان بابت هزینه چاپ از مشتریان محترم اخذ می گردد. برای مثال اگر یک طرف از سطح چاپی، نیاز به دو رنگ چاپ و طرف دیگر آن یک رنگ چاپ داشته باشد و حتی این سه رنگ یکسان باشند ( برای مثال هر سه رنگ از طرح مشکی باشد )، هزینه چاپ ضرب در 3 شده و مبلغ یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.       

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

دستگاه دوخت نایلون، نایلکس و سلفون

1- دستگاه های دوخت نایلون و نایلکس چه قابلیت هایی دارند؟

این دستگاه ها توانایی انجام دوخت فیلم های پلی اتیلنی جهت تبدیل نمودن آن به محصولات مختلفی نظیر پلاستیک دسته دار، کیسه بدون دسته، لفاف بسته بندی مواد غذایی و بهداشتی، کیسه زباله، کیسه فریزر و ... را دارند.

2- چه نوع دستگاه هایی جهت دوخت نایلون، نایلکس و سلفون وجود دارد؟

دستگاه های دوخت فیلم های پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده اند که هر یک بر اساس تولید محصول نهایی مورد نظر، به کار گرفته می شوند. این دستگاه ها بسیار متنوع بوده و به برخی از آنها اشاره می نماییم که عبارتند از : دوخت مرکز، بغل دوز، ته دوز، دوخت رولی پرفراژ دار، دوخت اتوماتیک رولی دسته دار، دوخت تیشرت بگ، دوخت کیسه زباله بند دار و ...

3- دستگاه دوخت تیشرت بگ چیست؟

این دستگاه قابلیت دوخت نایلون و نایلکس جهت تبدیل شدن به کیسه دسته رکابی را با سرعت و تکنولوژی بالایی داشته که توانایی شمارش، تا زدن، چیدمان و ... به واسطه ربات های این دستگاه در مدل های پیشرفته دستگاه دوخت تیشرت بگ وجود دارد.

4- دستگاه دوخت کیسه زباله بند دار چگونه کار می کند؟

این دستگاه دوخت از فناوری و پیچیدگی بالایی برخوردار است که طاقه های نایلون و نایلکس ( فیلم پلی اتیلن ) را طی مراحل مختلفی شامل باز کردن طاقه، برطرف کردن چروک و صاف نمودن لبه پلاستیک، ایجاد پانچ جهت ورود بند، دوخت طولی پلاستیک، اضافه نمودن بند به کیسه، دوخت عرضی، ایجاد پرفراژ، ماتریس های تقویت کننده طرفین پرفراژ، لبه صاف کن مجدد، رول کننده پلاستیک، لیبل زن و ... تبدیل به کیسه زباله بند دار می نماید.

5- تفاوت دستگاه دوخت اتوماتیک با دستگاه دوخت ساده یا نیمه اتومات چیست؟

دستگاه دوخت اتوماتیک بدون نیاز به نیروی انسانی می تواند محصول نهایی را در انتهای خط، تحویل دهد و دستگاه های نیمه اتومات و ساده، نیاز به اپراتور یا نیروی انسانی جهت حمایت جریان دوخت می باشند.

پرسش و پاسخ های متداول در رابطه با

دستگاه تولید فیلم پلی اتیلن ( استرچ، شیرینگ نایلونی، نایلون، نایلکس )

1- چه دستگاهی برای تولید فیلم استرچ مناسب است؟

دستگاه های تولید فیلم استرچ 5 لایه و 3 لایه با عرض 2 متر که قابلیت تولید رول استرچ در عرض های گوناگون را داشته باشد، جزو بهترین نوع بوده و فیلم استرچ تولید شده با چنین دستگاهی دارای بافت منسجم و مستحکم، کشسانی بالا، آستانه تکه شدن بالا، قابلیت مصرف کمتر جهت بسته بندی و ... می باشد که در نهایت با استفاده از این دستگاه و مواد مرغوب، رول هایی یک دست با برش منظم و بدون لبه، سطح شفاف و بدون دانه های حبابی ریز خواهید داشت.

2- چه دستگاهی برای تولید شیرینگ نایلونی مناسب است؟

توجه داشته باشید که بر اساس مدل فیلم شیرینگ پلی اتیلنی، نیازمند دستگاه تولید مناسب با آن خواهید بود زیرا تنوع مدل فیلم شیرینگ شامل روده ای، بغل باز، تک لا ( ورق )، 4 لا و ... بوده و برای مثال شیرینگ تک لا که به صورت ورق رولی می باشد، باید با دستگاه بک تو بک ( Back to Back ) تولید شود ضمن اینکه عرض فیلم نیز ارتباط مستقیمی با عرض غلطک های دستگاه تولید اکسترودر دارد.

3- عملکرد دستگاه تولید نایلون عریض چگونه است؟

دستگاه تولید نایلون عریض بر اساس محور رول کننده، غلطک فوقانی برج، سایز غالب و ... می تواند نایلون را در عرض های مختلف تولید نماید. آگاهی از این نکات کلیدی در خصوص توان راه اندازی و تولید با دستگاه های عریض می تواند عملکرد شما را بهبود بخشد. تنظیمات حرارت ماردون ها، حرارت زیر غالب و بدنه غالب، تنظیم هواکش، تنظیم سرعت غلطک ها، دور موتور، تنظیم باد، سرعت جمع کننده رول و بسیاری از نکات ضروری در راه اندازی و افزایش عملکرد دستگاه تولید فیلم پلی اتیلن عریض باید رعایت شود.

4- تفاوت دستگاه تولید نایلون و نایلکس چیست؟

عمدتا دستگاه هایی که برای تولید نایلکس ساخته می شوند دارای عرض کمتری نسبت به دستگاه مخصوص تولید نایلون بوده و همچنین اکسترودر مدل های ABA و ABC  برای تولید نایلکس توجیه خاصی نداشته و باالعکس برای تولید نایلون بسیار مناسب و توجیه پذیر است.جهت اطلاع کاربران محترم و علاقه مندان به این صنعت باید گفت، مهمترین تفاوت میان دستگاه تولید نایلون و دستگاه تولید نایلکس در مورد غالب و سرغالب دستگاه اکسترودر است. بنابراین با یک دستگاه و تعویض نمودن سر غالب ها می توان اقدام به تولید نایلون و نایلکس نمود.

5- دستگاه تولید فیلم پلی اتیلن 3 لایه و 5 لایه چه تفاوتی با دستگاه تولید فیلم تک لایه دارد؟

مهمترین تفاوت این است که دستگاه ساده یا تک لایه دارای یک سیلندر ماردون است ( به استثنای دستگاه تولید نایلون مرغی و اکسترودر دو قلو یا دو رنگ ) در صورتیکه دستگاه تولید فیلم پلی اتیلن سه لایه دارای 3 سیلندر و ماردون می باشد و مدل 5 لایه نیز علاوه بر سه ماردون، دارای دو لایه در غالب اکسترودر است که فیلم 5 لایه با کیفیت بسیار بالا و ظاهری جذاب را تولید می نماید.