نمایش 1–12 از 22 نتیجه

خط تولید، چاپ و دوخت انواع پلاستیک بسته بندی

همان گونه که از نام پلاستیک بسته بندی هویداست، با اهدافی نظیر بسته بندی کالا، پوشش دهی، محافظت از محصولات، تبلیغات و معرفی کالاها و بسیاری از کاربردهای دیگر، تولید می شود و مهم تر آنکه پلاستیک بسته بندی در مدل ها و اشکال مختلفی نظیر طاقه ای، رول، دوخت شده، کیسه دسته دار و بدون دسته، چاپ دار و بدون چاپ و ... در ابعاد و ضخامت های مختلفی که متناسب با نوع نیاز مصرف کننده است، تولید می شود.

پک پلیمر تولید کننده انواع پلاستیک بسته بندی مواد غذایی، محصولات بهداشتی و آرایشی، ابزار و قطعات، پوشاک و ... می باشد که با استفاده از مواد اولیه پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی در گریدها و ترکیبات مختلف، پلاستیک بسته بندی را برای کالاهای مشتریان خود، تولیدو عرضه می نماید.

انواع پلاستیک بسته بندی

پلاستیک های منعطف و لفاف های پلاستیکی که به منظور بسته بندی اقلام مختلف تولید می شوند، از نظر جنس، مدل، مواد اولیه وکاربری، به گونه های متعددی تقسیم می شوند که هر یک با توجه به ویژگی ها و خواصی که دارد، پاسخگوی روش هایی از بسته بندی وکالاهای خاصی جهت بسته بندی، مورد استفاده قرار می گیرند.

به منظور افزایش آگاهی مخاطبان خود در خصوص تنوع پلاستیک های بسته بندی به ذکر مثال هایی از برخی پلاستیک های پر مصرف در این حوزه می پردازیم که به شرح گزینه های زیر می باشند.

فیلم پلی اتیلنی ( نایلون و نایلکس )

پلاستیک هایی که با مواد پلی اتیلن سبک و سنگین تولید می شوند و در واقع همان جنس نایلون و نایلکس را در بر می گیرند، در حوزه بسته بندی مورد استفاده قرار گرفته و جنس نایلونی ( فیلم پلی اتیلن ۳ لایه و 5 لایه ) به صورت رول، کیسه، ورق با اجرای عملیات ثانویه نظیر لمینیت، چاپ و دوخت، جهت بسته بندی بسیاری از محصولات غذایی، بهداشتی، صنعتی، کشاورزی و ... به میزان قابل توجهی، به کار گرفته می شود.  

فیلم پلی پرو پیلنی ( انواع سلفون و فیلم های اورینتال )

پلاستیک های سلفونی نظیر انواع فیلم های OPP ، CPP ، BOPP ،  BOPET و ... در طرح ها و رنگ های گوناگون به منظور بسته بندی مواد غذایی، بهداشتی، پزشکی، دارویی، صنعتی و ... به کار می روند که قابلیت اجرای لمینیت، چاپ و دوخت بر روی این فیلم های پلاستیکی سبب افزایش دامنه مصرفشان در صنعت بسته بندی شده است.

فیلم های لمینیت شده

نوع دیگری از پلاستیک های بسته بندی شامل فیلم های لمینیتی است که با پیاده سازی عملیات چاپ و لمینیت فیلم های سلفونی و نایلونی با یکدیگر، لفاف های بسته بندی جدیدی با خواص و امتیازات ویژه، پدیدار می شود.

پلاستیک شیرینگ

 تولید پلاستیک شیرینگ جهت بسته بندی حرارتی و پک نمودن کالاهای مختلف نظیر ظروف مواد غذایی، بطری و قوطی های آشامیدنی، قطعات و ابزار، ظروف مواد بهداشتی و آرایشی و ... مورد استفاده قرار می گیرد. پلاستیک شیرینک با جنس های متداولی شامل شیرینگ نایلونی ( پلی اتیلن )، شیرینگ پی وی سی ( PVC ) و شیرینک پلی الفین ( POF ) تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

استرچ صنعتی

 فیلم استرچ پالت یا همان استرچ صنعتی که عمدتا به رنگ شفاف دیده اید، با مواد پلی اتیلن سبک خطی و چسب مخصوص استرچ تولید می شود و قابل تولید در رنگ های مورد نیاز مشتریان نیز می باشد، دارای خواص چشمگیری همچون کشسانی بسیار زیاد و چسبندگی مطلوب به منظور بسته بندی انواع پالت، کارتن، مبلمان، جعبه، قطعات و تجهیزات به کار می رود و از ضخامت ۱۲ میکرون تا ۵۰ میکرون و عرض ۱۰ سانتی متر تا ۲۰۰ سانتی متر تولید می گردد.

استرچ غذایی

 فیلم استرچ غذایی که با مواد اولیه پی وی سی، چسب و رزین گیاهی تولید می شود، به واسطه فود گرید و بهداشتی بودن آن به عنوان پلاستیک بسته بندی مواد غذایی شناخته شده و با نام های دیگری همچون سلفون غذایی و سلفون محافظ غذا نیز در میان مصرف کنندگان، متداول می باشد. استرچ PVC به رنگ زرد بوده و در ضخامت های ۸ میکرون تا ۱۴ میکرون، در عرض های ۳۰ تا ۴۵ سانتیمتر بر اساس نیاز مشتریان تولید می شود که پوشش مناسبی برای مواد غذایی نظیر گوشت، مرغ، ماهی، سبزیجات، محصولات پروتئینی، غذاهای پخته و سرخ شده به شمار می آید.

پلاستیک بسته بندی دسته دار

 این پلاستیک عمدتا با مواد پلی اتیلن سبک و سنگین تولید می گردد و جنس های نایلونی و نایلکسی را شامل می شود که پس از تولید رول های خام، با اجرای چاپ و دوخت بر روی نایلون و نایلکس، می توان کیسه های دسته دار تبلیغاتی و فروشگاهی را تولید نمود که طرح لوگو، علامت تجاری و توضیحات محصولی که داخل کیسه قرار می گیرد را بر روی آن چاپ نمود و با نصب دسته بر روی کیسه های پلاستیکی، مبادرت به نگه داری و حمل آسان کالاها نمود.

انواع دسته کیسه های پلاستیکی

 • دسته موزی
 • دسته تقویت
 • دسته بندی
 • دسته رکابی
رول و کیسه پلاستیکی بدون دسته ( لب چسب، پشت چسب، زیپ دار و ... )

نوع دیگری از پلاستیک های بسته بندی که در مدل های رولی و کیسه ای تولید می شوند، به منظور بسته بندی و حمل کالاهایی نظیر کود، بذر، خاک، میوه، صیفی جات، ابزار، قطعات و ... مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین می توان با افزایش آپشن بر روی این پلاستیک ها نظیر لب چسب، پشت چسب دار و زیپ دار به دامنه مصرفشان افزود، ضمن اینکه علاوه بر موارد مذکور با اجرای عملیات ثانویه نظیر چاپ، دوخت و پاکت سازی می توان پلاستیک های بسته بندی متنوعی را برای مصارف و اهداف گوناگون تولید نمود.

طراحی و چاپ پلاستیک بسته بندی

انواع دستگاه ها و روش های چاپ بر روی پلاستیک های بسته بندی به شرح زیر می باشند که عبارتند از :

 • چاپ هلیو گراور : اصولا برای چاپ بر روی پلاستیک های پلی پروپیلن و لمینیت در تیراژ و تناژ بالا به صورت رول از چاپ هلیو گراور استفاده می شود که امکان چاپ تصویر و هر نوع لوگو و نوشته ای را تا ۱۲ رنگ میسر می سازد.
 • چاپ فلکسو ( استک و سیلندر مرکز ) : به منظور چاپ بر روی پلاستیک های پلی اتیلنی ( نایلون و نایلکس ) به صورت رولی از دستگاه های چاپ فلکسو به میزان قابل توجهی استفاده می شود که نوع سیلندر مرکز از توانایی بالاتری در افزایش کیفیت چاپ برخوردار میباشد. دستگاه چاپ فلکسو استک و سیلندر مرکز قابلیت چاپ تا ۸ رنگ را دارند و کیفیت چاپ با این دستگاه ها به تکنولوژی و تجهیزات نصب شده بر روی ماشین های چاپ مرتبط می باشد.
 • چاپ سیلک اسکرین : این روش چاپی برای سفارش های حداقلی و تعداد رنگ های محدود تر، مورد استفاده قرار می گیرد که سطوح چاپی می باید به صورت غیر رول و در اشکال کیسه، پاکت، ورق یا شیت باشد.
قیمت تولید پلاستیک بسته بندی

در مقالات متعدد داخل وب سایت پک پلیمر توضیحات مفصلی در خصوص قیمت و هزینه تولید پلاستیک های بسته بندی و فیلم های مختلف پلیمری ارائه نمودیم و در اینجا نیز به عوامل تاثیر گذار بر قیمت تولید این محصولات می پردازیم که عبارتند از :

 • قیمت مواد اولیه
 • کیفیت محصول تولید شده
 • ابعاد و ضخامت تولید پلاستیک
 • میزان سفارش و تناژ تولید
 • وجود یا حذف عملیات ثانویه نظیر چاپ، دوخت، برش، نصب زیپ، نصب دسته و ...
ابعاد و ضخامت پلاستیک بسته بندی

پک پلیمر با تجهیز ماشین آلات و دستگاه های پیشرفته در عرصه تولید پلاستیک های منعطف با انواع ترکیبات مواد اولیه و مورد نیاز مخاطبان خود، توانایی تولید پلاستیک های بسته بندی در ابعاد و ضخامت های متنوع را دارد و بر اساس نوع مصرف و کالایی که بسته بندی می شود، پلاستیک های رولی در عرض ها، اوزان و ضخامت های لازم نیز قابل تولید می باشد، همچنین لفاف های لمینیتی و دوخت شده برای بسته بندی مواد غذایی، بهداشتی، ابزار، قطعات و ... نیز متناسب با نیاز مصرف کننده در ضخامت های گوناگون قابل ارائه خواهد بود.

خرید پلاستیک بسته بندی

در صورت نیاز به خرید انواع پلاستیک های بسته بندی، رولی و لفاف های بسته بندی برای محصولات و پوشش کالاهای خود، می توانید با کارشناسان پک پلیمر وارد مذاکره شده و با ارائه مشخصات سفارش خود نظیر رنگ، طرح، چاپ، دوخت، عرض، طول، ضخامت و سایر موارد ضروری، اقدام به دریافت اطلاعات لازم و قیمت روز پلاستیک بسته بندی جهت خرید به صورت خرده و عمده نمایید.