کیسه زباله

کیسه زباله

کیسه زباله

گروه تولیدی پک پلیمر، بزرگترین تولید کننده محصولات پلیمری، توانایی تولید انواع محصولات با مواد اولیه پلی اتیلنی، پلی پروپیلن و … را دارد. تولید کیسه های زباله با استفاده از مواد پلی اتیلن صورت می پذیرد و تنوع در شکل ظاهری و مواد اولیه تشکیل دهنده آن ها متفاوت است. برای مصارف خانگی، کیسه زباله نایلکسی را با مواد پلی اتیلن سنگین ( LDPE ) و افزودن مقدار کمی از پلی اتیلن سبک  (  HDPE ) به منظور افزایش خواص کشسانی و نرمی پلاستیک زباله، تولید نموده و برای مصارف بیمارستانی و ادرای، کیسه زباله نایلونی با مواد پلی اتیلن سبک، تولید مینماییم.

انواع مدل های کیسه زباله

از نظر شکل ظاهری شامل موارد ذیل میباشد:

 • کیسه های زباله رولی پرفراژ: تولید به صورت رول و دارای خط پرفراژ جهت جدا نمودن هر برگ از کیسه زباله
 • کیسه زباله فله ( کیلویی ): تولید به صورت برگی و چیدمان داخل گونی یا کارتن بالای 15 کیلو به صورت تا شده و فله
 • کیسه زباله برگی ( بسته ای ): تولید به صورت برگی و چیدمان داخل جعبه یا لفاف پلاستیکی به صورت تا شده و تعداد 10 الی 20 برگ
 • کیسه زباله بند دار: تولید کیسه زباله با افزودن بندی روی دهانه پلاستیک جهت جمع نمودن درب آن
 • کیسه زباله دسته دار: تولید کیسه به صورت دسته دار جهت حمل راحت تر زباله

انواع مدل کیسه زباله

انواع کاربرد و جنس کیسه زباله

 • کیسه بیمارستانی و اداری ( نایلونی)
 • کیسه صنعتی ( نایلونی )
 • کیسه خانگی ( نایلکسی)

تولید و فروش محصول در ابعاد و ضخامت های متنوع

پک پلیمر، توانایی تولید انواع کیسه های زباله در ابعاد و ضخامت های متنوع بر اساس سفارش مشتری را دارد. ماشین آلات مدرن و دانش تولید محصولات پلیمری منعطف، در مجموعه پک پلیمر، سبب تولید محصولات، با کیفیت بالا و قیمت رقابتی شده است. ازینرو میتوانیم بر اساس نیاز مشتری، کیسه زباله خانگی با ابعاد و ضخامت کمتر، تا کیسه زباله های صنعتی و بیمارستانی با ابعاد و ضخامت بیشتر را تولید نماییم.

تولید کیسه زباله با درجه کیفیت متنوع

مجموعه پک پلیمر، قادر است سفارشی سازی تولید کیسه زباله، برای مشتریان خود انجام دهد. سفارشی سازی هم شامل ابعاد و ضخامت میباشد و هم شامل کیفیت. در اینجا قصد توضیح در خصوص کیفیت این مدل از کیسه را داریم. تولید و فروش کیسه  درجه یک، درجه دو و درجه سه امکان پذیر است. درجه بندی کیفیت پلاستیک زباله، بر اساس مواد اولیه میباشد.

انواع کیفیت پلاستیک زباله

تنوع کیفیت بر اساس مواد اولیه عبارتند از:

 • مواد اولیه درجه یک: موادی که درکارخانه های پتروشمی تولید و بسته بندی شده، وارد کارخانه های تولید پلاستیک میشود.
 • مواد درجه یک و نیم: پس از تولید محصول با مواد اولیه درجه یک پتروشمی، در صورتیکه ازکناره ها، سر دسته ها و اضافه های محصول تولید شده، بازیافت صورت پذیرد، مواد بازیافت شده را درجه 5/1 مینامیم که از نظرکیفیت در حد درجه یک میباشد.
 • مواد درجه دو: مواد درجه دو از بازیافت محصولات پلاستیکی متفاوت که تبدیل به گرانول میشوند، حاصل می شود.
 • مواد درجه سه: موادی که از بازیافت مواد درجه دو حاصل می شود.

کیسه زباله فانتزی

تولید کیسه های زباله مخصوص حیوانات خانگی و همچنین کیسه های اتاق کودک، سالن های مد و زیبایی و … جزو کیسه های پسماند فانتزی به شمار می آیند و در برخی از کشورها از تقاضای بالایی برخوردار هستند. پروسه تولید این محصول تفاوت خاصی با موارد دیگر نداشته و تنها موردی که سبب تفکیک آن می شود، نوع چاپ فانتزی بر روی کیسه و ابعاد کوچک آن است.

قیمت کیسه زباله

عوامل متعددی در خصوص تعیین قیمت این مدل پلاستیک موثر میباشد. در کنار کیفیت پلاستیک، فاکتورهای دیگری بر قیمت تاثیرگذار هستند.

 • قیمت مواد اولیه تولید
 • درجه کیفیتی پلاستیک زباله
 • میزان به روز بودن ماشین آلات و دانش فنی تولید کننده

چه نوع کیسه زباله ای برای بیمارستان ها مناسب است؟

با توجه به مصرف کیسه های زباله در اماکن اداری، تجاری، صنعتی، خانگی و بیمارستانی، مواردی را برای هر حوزه و بازار هدف، باید رعایت نمود. برای مثال اماکنی نظیر بیمارستان ها که الزاما می باید، اصول بهداشتی در تمام وسایل و تجهیزات چنین مجموعه هایی لحاظ شود تا از بروز مشکلات و عوارض عدم رعایت آن ها فاصله گرفت. یکی از اقلام مورد نیاز، جای زباله است که در طول روز و شب، چندین مرتبه زباله های بیمارستانی توسط نیروهای خدماتی، جمع آوری و به فضای اختصاصی منتقل می شوند.

انواع کیسه زباله بیمارستانی

 • جای زباله های پسماند عفونی
 • جای زباله های پسماند غیرعفونی
 • جای زباله های امحا و اتوکلاو

زمانیکه از ابزار، پارچه، باند، گازو … در اتاق های جراحی و همچنین فضاهای درمانی مختلف استفاده می شود، این محصولات دچار آلودگی زیادی خواهند شد که به آن ها زباله های عفونی گفته می شود.

زباله های غیر عفونی به مجموعه لوازم و ادواتی که همانند بقیه اماکن، دور ریختنی به حساب می آید گفته می شود. نظیر کاغذ، غذا، ظروف و …

زباله های بسیار خطرناکی نظیر خون، مایعات، دارو و سرنگ آلوده که الزاما می باید توسط کیسه های مخصوص اتوکلاو، امحاء شوند.

اینکه چه نوع کیسه زباله ای برای بیمارستان ها مناسب است، با استناد به نوع زباله بیمارستانی قابل تفکیک می باشند. برای پسماندهای عفونی از کیسه زباله هایی که جنس نایلونی با دوخت بسیار مقاوم درعدم نشت هر گونه مایعات از آن، استفاده می شود. رنگ این کیسه های زباله طبق نظر مسئولان وزارت بهداشت، به رنگ های زرد، نارنجی، قرمز و مشکی با چاپ خطر زیستی ( BIOHAZARD ) بر روی آن ها تولید می شود و برای زباله های غیر عفونی از کیسه های نایلونی با ابعاد بزرگ و کیفیت مطلوب که از مواد اولیه بازیافتی تولید نشده باشد و بوی نامتبوعی نداشته باشد، استفاده می شود.

کیسه زباله امحاء عفونی را باید به منظور حذف خطرات پسماند عفونی، ویروسی و باکتریایی و جلوگیری از زیان های بیولوژیکی و زیستی ناشی از آن، تولید نمود. بنابر این با جمع آوری زباله های عفونی خطرناک، آن را د اخل کیسه های امحاء ریخته و پس از اتوکلاو کردن آن به وسیله دستگاه های مخصوص در بیمارستان ها، در فضاهای مورد تائید وزارت بهداشت، سوزانده یا دفن می نمایند. کیسه های زباله امحاء عفونی باید در دستگاه های اتوکلاو، با دمای بسیار بالا، دفع عفونت شوند. به همین دلیل جنس آن ها باید قابلیت تحمل دمای بالا را داشته باشد.

مجموعه پک پلیمر، با تکیه بر دانش، تجربه و ماشین آلات مدرن، توانایی تولید انواع کیسه ها و پسماند بیمارستانی را دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجموعه مذاکره نمایید.

تفاوت پلاستیک زباله بیمارستانی با بقیه کیسه زباله ها

با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع و کاربرد کیسه های پسماند بیمارستانی ارائه شد، مشخص است که تفاوت هایی با کیسه های غیر بیمارستانی وجود دارد. در این نوع باید کیفیت مواد اولیه جهت تولید را از نوع مرغوب انتخاب نمود در صورتیکه در انواع مصارف دیگر، از مواد درجه 2 و 3 نیز استفاده می کنند. دوخت آن نیز باید به نحوی باشد که در اثر سنگینی یا وجود مایعات در داخل کیسه، هیچ آسیبی متوجه آن نشود. هر چند که دوخت تمام کیسه های پسماند باید عالی باشد تا هیچ مایعی از آن نشت نکند اما به دلیل ضخامت بیشتر انواع کیسه های بیمارستانی و افزودن موادی که دوخت پذیری را بالاتر می برد، تفاوت هایی با بقیه دارد.

خواص کیسه پسماند عفونی بیمارستانی

 • قابلیت تحمل دمای بسیار بالا در دستگاه اتوکلاو
 • الزام به چاپ آرم خطر زیستی بر روی آن
 • تولید در رنگ بندی های مورد تائید بیمارستان
 • تولید درجه 1 و با کیفیت بالا

کیسه زباله تجزیه پذیر

پلاستیک ها در زندگی روزانه مردم، نقش بسیار زیادی دارند و از بسته بندی گرفته تا حمل و نگه داری کالا و همچنین جمع آوری پسماند ها، از انواع آن استفاده می شود. کیسه زباله با مدل ها و کیفیت متعدد تولید می شوند که با افزودن مواد اولیه با ویژگی های اختصاصی، محصول نهایی نیز دارای همان ویژگی خواهد شد. یکی از مواد قابل افزودن و ترکیب نمودن در مواد اولیه تولید پلاستیک جمع آوری زباله، مواد تجزیه پذیر است که به محصول، این قابلیت را می دهد که در مدت زمان بسیار کمی، تجزیه شود و به محیط زیست آسیب بسیار کمی وارد شود. از این رو مجموعه پک پلیمر، بر اساس رعایت اصول زیست محیطی، اقدام به تولید این سبک از کیسه های تجزیه پذیر نموده است.

کیسه زباله رنگی

کیسه رنگی

تولید که های زباله در انواع رنگ بندی هیچ محدودیتی ندارد و فقط با سلیقه و نظر مصرف کننده، رنگ پلاستیک آن تعیین می شود. به منظور تولید این محصول رنگی، با افزودن مستربچ رنگ مورد نظر به مواد اولیه، و ترکیب نمودن آن با دستگاه میکسر، مواد مورد نیاز آماده است. طیف رنگی مورد نظر، که کم رنگ تا پر رنگ را شامل می شود، با دانش، تجربه و مهارت تولید کننده ممکن خواهد شد. به همین دلیل در صورتیکه سفارش عمده جهت تولید کیسه زباله رنگی را دارید، حتما با کارشناسان پک پلیمر گفتگو نموده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

کیسه رولی پرفراژ دار

یکی از انواع مدل هایی که در تولید این محصول وجود دارد، نوع رولی آن است. این مدل با توجه به اینکه تمام برگ های کیسه را در یک رول جمع آوری نموده، فضای کمتر و استفاده راحت تری به همراه دارد. کیسه زباله رولی دارای خط پرفراژ است که مصرف کننده بتواند به راحتی، یک برگ از آن را از رول مذکور جدا نماید. تولید این نوع، با دستگاه های دوخت خاصی که توانایی رول نمودن به همراه پرفراژ زدن را داشته باشند انجام می شود. کیسه زباله به صورت تک دوخت و دو دوخت قابل تولید است. در صورتی که جنس محصول درجه یک باشد معمولا نیازی به دو دوخت نمی باشد و در صورتیکه پلاستیک از کیفیت پایین برخوردار باشد، انجام دوخت دوم می تواند کمک به عدم پارگی انتهای کیسه نماید.

کاربرد کیسه  بزرگ

از کیسه های بزرگ جهت جمع آوری پسماندهای بزرگ استفاده می شود. معمولا در حوزه های صنعتی و اداری که حجم پسماند ها زیاد و ابعاد آن ها بزرگ است، از این نوع استفاده می شود. در صنایع مختلف تولیدی، قطعات و ضایعاتی که باید جمع آوری و ساماندهی شوند از کیسه زباله بزرگ که ضخامت و کیفیت مطلوبی دارد، استفاده می شود. زمانیکه عرض یک کیسه زیاد باشد، برای تولید فیلم خام آن باید از دستگاه اکسترودر با عرض بیشتر، بهره برد تا اندازه مورد نیاز بدون مشکل حاصل شود.

چاپ روی این محصول

به منظور چاپ بر روی محصول نامبرده ، باید پس از اینکه فیلم نایلونی یا نایلکسی تولید شد، طاقه را بر روی دستگاه چاپ نصب نمایند و با تنظیمات دستگاه و نصب دقیق کلیشه ها، اقدام به چاپ کیسه نمود. معمولا به دلیل ارزان بودن این محصول و اینکه مصرف کننده قصد دور انداختن آن را به صورت روزانه دارد، توجیح زیادی جهت اضافه نمودن هزینه چاپ بر روی این مدل از کیسه ها وجود ندارد هرچند در مورد کیسه های پسماند امحاء عفونی بیمارستانی، باید چاپ خطر زیستی بر روی پلاستیک لحاظ شود. از این رو بیشتر، بر روی لفاف یا بسته بندی اصلی کیسه زباله، چاپ انجام می شود. در هر صورت اگر مشتری بخواهد برای تبلیغات و برندینگ محصولات خود از کیسه زباله چاپدار استفاده کند، هیچ مانعی وجود ندارد.

نتیجه گیری

یکی از روش ها برای عدم انتشار خطرات زیست محیطی و شیوع بیماری ها، جمع آوری و ساماندهی زباله ها می باشد. انواع پسماندهای خانگی، اداری، صنعتی، بیمارستانی و … هر یک نیاز به کیسه زباله مخصوص بر مبنای ضخامت، جنس، کیفیت، ابعاد و …دارند. گروه تولیدی پک پلیمر، پیشرو در طراحی، تولید، چاپ و دوخت انواع کیسه زباله با مصارف و کاربردهای گوناگون می باشد. این محصول قابل تولید در رنگ بندی و سایزهای مختلف بوده که تضمین قیمت و کیفیت نیز جزو عملکرد شفاف این مجموعه می باشد. از نظر مدل ظاهری نیز شامل: رولی، فله ( کیلویی )، بسته بندی شده، شیت، دسته دار و بنددار قابل تولید و عرضه در بازارهای داخلی و خارجی می باشد. یکی از پر فروش ترین محصولات در این حوزه، کیسه نسوز اتوکلاو بیمارستانی است که در سایزها و رنگ بندی مختلف به همراه چاپ هشدار مواد عفونی بر روی آن تولید می شود. کیسه های ضایعات و پسماند صنعتی نیز بخش دیگری از محصولات ساماندهی زباله است که تولید آن بدون هیچ محدودیتی انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.